درود فراوان خدمت همراهان همیشگی.امروز می خواهیم در مورد یک محصول مهم به نام هود در آشپرخانه ها با شما صحبت کنیم هود انواع مختلفی دارد یکی از انواع هود،هود توکار است که در این بخش در مورد این  نوع هود به شما اطلاعاتی خواهیم داد که امیدواریم مورد پسند واقع شود.

هود تو کار چیست؟

قبل از این که در مورد این نوع هود بخواهیم صحبت کنیم بهتر است بدانیم هود چیست و چگونه کار می کند.همانطور که گفته شد هود یکی از اجزای اصلی هر آشپزخانه ای است.هود باعث خارج کردن بوی غذا هنگام پخت و پز به محیط بیرون خانه می شود.

هود انواع مختلفی دارد و از نظر ظاهری و طراحی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که ما در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

1.هودهای توکار

2.هود های شومینه ای

3.هود جزیره ای

4.هود مورب

5.هود تلسکوپی

6.هود زیر کابینتی

حال که با انواع هود های موجود در بازار آشنا شدید می خواهیم در مورد هود مخفی  یا همان توکار به شما اطلاعاتی بدهیم.انتخاب هود آشپزخانه امری مهم و حساس است هود با توجه به طراحی آشپزخانه و موارد مصرف انتخاب می شود.

امروزه طراحی آشپزخانه ها به صورتی انجام می شود که کابینت ها به صورت یکپارچه قرار می گیرند و در این حالت از هواکش های مخفی یا توکار استفاده می شود.این نوع هود ها کاملا زیر کابینت نصب می شود و هیچ نمایی از آشپزخانه را اشغال نمی کند

این نوع هود از نظر مکش با دیگر نوع هود ها تفاوتی ندارد و صدای آن تقریبا مثل هود های موربی و فلت است

مزایای هود مخفی

از مهمترین مزایای این نوع هود می توانیم به کمک در زیبا تر شدن آشپزخانه است .ولی در کل به دلیل نوع ساخت آن از نظر کیفیتی نسبت به سایر هودها ضعیف تر هستند.

نکات که در هنگام خرید باید به آن ها توجه کنیم.

اولین نکته سایز هود و تناسب آن با اجاق گاز است که یکی از نکات مهم در هنگام خرید است.اگر بین گاز و هود تناسب وجود نداشته باشد نمیتوان از تمام توان هود استفاده کرد.هود های ساخت داخل کشور معمکولا دارای سایز 50.60.80 و 90 سانتی متری هستند اما در نوع خارجی این هود ها تنوع بیشتری وجود دارد.

از آنجایی که این نوع هود درئن کابینت نصب می شود باید بالای گاز فضای کافی برای نصب هود لوله خروجی و موتور موجود باشد

سعی کنید هنگام خرید هود هودی را انتخاب کنید که تکنولوژی جدید در آن بکار رفته باشد برخی از این تکنولوژی ها عبارتند از :سنسور دود و گاز، سنسور ترموگارد ، موتور با تعداد دور بالا و صدای کم ، فیلتر زغالی ، حسگر اشباع چربی و نمایشگر دیجیتال .

سخن آخر

اگر بخواهیم در مورد خرید این نوع هود یک جمع بندی داشته باشیم می توانیم بگوییم که در هنگام خرید این نوع هود به سایز متناسب با اجاق گاز مورد استفاده و همچنین مجهز بودن هود به تکنولوژی روز اشاره کنیم.

شرکت نوبساز با سال ها تجربه در امر فروش انواع هود ، انواع اجاق گاز رومیزی ، انواع فر برقی و همچنین انواع سیستم گرمایشی مانند انواع رادیاتور ، شومینه و …. آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد